Dział Edukacyjno-Promocyjny

Działalność edukacyjna w Muzeum jest jedną z ważniejszych misji, jakie powinna realizować każda placówka muzealna. Dlatego w pracy działu szczególny nacisk położony jest na przygotowanie i realizację zajęć edukacyjnych skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży. We współpracy z nauczycielami są one przygotowane z uwzględnieniem wieku, możliwości i zainteresowań dzieci i młodzieży.

Stała oferta edukacyjna obejmuje zarówno lekcje muzealne prowadzone w oparciu o prezentacje multimedialne i prezentację zbiorów, jak i zajęcia o charakterze interaktywnym oraz zajęcia o charakterze warsztatów plastycznych.

Równie ważnym polem działalności jest organizacja i promocja wydarzeń muzealnych: wystaw, wydawnictw, sesji i koncertów oraz współpraca z mediami. Duże uznanie publiczności zdobył cykl niedzielnych koncertów „Muzyczne Poranki”.

Kontakt:

mgr Anna Piontek