Dział Edukacyjno-Promocyjny

Edukacja jest jedną z ważniejszych misji realizowanych przez placówki muzealne. Bezpośrednie spotkanie z historią i sztuką stanowi znakomitą motywację do stawiania niestandardowych pytań oraz budowania relacji z przeszłością. Muzeum w Chorzowie kładzie szczególny nacisk na program zajęć teoretycznych i warsztatowych mających na celu przybliżenie zagadnień związanych z historią i sztuką. Za pośrednictwem prezentacji multimedialnych oraz warsztatów o charakterze plastycznym, uczniowie przyswajają wiedzę, a także mają możliwość wyrobienia własnego zdania i podejścia do zagadnień historii i sztuki. Dodatkowo w ramach zajęć istnieje możliwość zwiedzania aktualnych ekspozycji muzeum.

Drugą istotnym i uzupełniającym się działaniem jest organizacja i promocja wydarzeń odbywających się na terenie muzeum. Popularnością cieszy się cykl niedzielnych koncertów „Muzyczne poranki” oraz coroczna Noc Muzeów. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze wernisaże wystaw, prelekcje i cykle wykładów poświęcone lokalnej historii i numizmatyce oraz sesje naukowe owocujące ciekawymi panelami i dyskusjami.

Poszczególne lekcje i warsztaty dostępne są w dziale Edukacja

KONTAKT:

mgr Pior Zając