strzałka - idź do góry strony

Biblioteka

Biblioteka Muzeum w Chorzowie jest księgozbiorem fachowym i służy przede wszystkim jako warsztat pracy pracownikom Muzeum.

Biblioteka gromadzi, inwentaryzuje i kataloguje druki zwarte nowe, czasopisma, materiały audiowizualne z dziedzin objętych statutową działalnością Muzeum i dziedzin pokrewnych. Księgozbiór jest stale uzupełniany poprzez zakupy, dary i wymianę z bibliotekami muzealnymi i instytucjami kultury przede wszystkim z regionu śląskiego. Biblioteki i instytucje zainteresowanie współpracą w ramach wymiany wydawnictw proszone są o kontakt na adres: biblioteka@muzeum.chorzow.pl.

Biblioteka udostępnia księgozbiór czytelnikom spoza Muzeum w czytelni. Warunki korzystania z czytelni określa pkt. III Regulaminu Biblioteki. 

Czytelnia jest czynna w dni robocze, po uprzednim uzgodnieniu terminu z bibliotekarzem. Zamówienia na materiały i publikacje przyjmowane są drogą mailową pod adresem: biblioteka@muzeum.chorzow.pl

Przeszukiwanie księgozbioru ułatwia czytelnikom elektroniczny katalog. Część zbiorów, przede wszystkim czasopisma przed 1939 r. i księgi adresowe są sukcesywnie digitalizowane i udostępniane w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej.

Magdalena Madey


katalog biblioteki - obrazek

 

Kontakt:

mgr Barbara Drobny
tel.: 32 241 31 04, w. 105
e-mail: biblioteka@muzeum.chorzow.pl

Działalność wydawnicza:
tel.: 32 241 31 04, w. 105
wydawnictwo@muzeum.chorzow.pl

 


Ważne linki:

Wejście do katalogu bibliotecznego Muzeum w Chorzowie SOWA

Wejście do katalogu bibliotecznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie

regulamin_biblioteki.doc

zasady-korzystania-z-katalogu-online-biblioteki-muzeum-w-chorzowie.doc

 

 

ponadto w dziale: Działy

korzystanie ze strony oznacza zgodę na pliki cookies - więcej informacji: pollityka prywatności
akceptuję