Zeszyty Chorzowskie T.15

"Zeszyty Chorzowskie" T.15 (2014), red. Jacek Kurek, Chorzów, ss. 324. Cena: 25 zł.

Zawartość tomu:

ARTYKUŁY

Marek Meschnik:  Rafał Malczewski maluje „Czarny Śląsk”

Ryszard Kurek:  Co pozostanie w pamięci? Z historii chorzowskiego górnictwa

Ryszard Kurek: Praca przymusowa po II wojnie światowej na terenie Chorzowa. Wybrane  zagadnienia

Piotr Wybraniec: Historyczny wykaz zakładów hutniczych w Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Świętochłowicach oraz Siemianowicach Śląskich

Zbigniew Kapała: Ślązacy we Lwowie i Małopolsce Wschodniej (w okupacyjnym dystrykcie galicyjskim /Distrikt Galizien/) w latach 1939-1945

Iwona Machała: „Nielojalny”– ks. proboszcz Franciszek Gębała  a Służba Bezpieczeństwa

Mirosław Madeja: Historia Powiatowej Komendy Uzupełnień w Królewskiej Hucie / Chorzowie w latach 1924–1939.

Jacek Kurek: W mieście bluesa. Krótka historia chorzowskich Bluestracji

MATERIAŁY

Jerzy Jóźwiak:  O transformacji – nieco inaczej (wspomnienia dni sierpniowego przełomu 1989 r.)

Rafał Zaremba: Gerard Cieślik. „Wielki człowiek” z Wielkich Hajduk

Jacek Dudek, Barbara Janas-Dudek: Port(ret) poetycki

RECENZJE  OMÓWIENIA  POLEMIKI

Wojciech Krzystanek, Dariusz Leśnikowski, Chorzowscy olimpijczycy (1924–2014), Chorzów 2014, ss……..(Antoni Steuer)