Zeszyty Chorzowskie T.8

"Zeszyty Chorzowskie" T.8 (2005), red. Zbigniew Kapała, Chorzów 2005, ss. 341. Cena: 20 zł.

Zawartość tomu:

ARTYKUŁY
Stanisław Senft: W przeddzień 85. rocznicy III powstania śląskiego i plebiscytu. Kilka refleksji
Maria W. Wanatowicz: Stosunki narodowościowe w Chorzowie w latach 1918-1939 na tle górnośląskim
Wiesław Lesiuk, Michał Lis: Polski ruch niepodległościowy na terenie Królewskiej Huty i sąsiednich miejscowości
Lech Krzyżanowski: Sądownictwo powszechne w Królewskiej Hucie - Chorzowie w okresie międzywojennym
Mariusz Trąba: Relacja Biskupa Alfreda Baudrillarta z pobytu na polskim Górnym Śląsku w 1924 r.
Zbigniew Kapała: Garnizon chorzowski 75. Pułku Piechoty (1922-1939)
Janusz Odziemkowski: Ksiądz Jan Brandys - proboszcz chorzowskiej parafii św. Barbary,powstaniec śląski, kapelan Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie
Dorota Głazek: Kościół w Chorzowie Starym pw. św. Marii Magdaleny
Tomasz Pudłowski: Adam Pobog - Rutkowski