Zeszyty Chorzowskie T.7

"Zeszyty Chorzowskie" T.7 (2003), red. Zbigniew Kapała, Chorzów, ss.551. Cena: 25 zł.

Zawartość tomu:

ARTYKUŁY

Konrad Fuchs: Richard Courant (1888-1972)

Irma Kozina: XIX-wieczny wizerunek Królewskiej Huty w sztukach plastycznych i jego twórcy

Przemysław Nadolski: Z dziejów Hali Targowej w Królewskiej Hucie (Chorzowie)

Dorota Głazek, Andrzej Linert,Krystyna Krzyżanowska-Rubin: Miejski Dom Ludowy w Chorzowie w latach 1934-1939.Zarys działalności

Antoni Steuer,Ryszard Szopa:Stadion Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego w Królewskiej Hucie (Chorzowie) (1927-1939)

Barbara Szczypka-Gwiazda:Historia budowy kościoła pw. św. Antoniego w Chorzowie

Anna Glimos-Nadgórska: Szkolnictwo powszechne w Chorzowie w okresie międzywojennym (1922-1939)

Urszula Wołczyk: Tradycje nauczania treści religijnych w szkołach Górnego Śląska do 1939 r. (ze szczególnym uwzględnieniem Chorzowa)

Krystyna Heska-Kwaśniewicz:Jadwiga Kucianka (1924-1970)-miłośniczka i badaczka spraw śląskich

Jolanta Pokorska: Biblioteki nauczycielskie na terenie Królewskiej Huty (Chorzowa) w latach 1877-1958 (przyczynek do dziejów bibliotek w mieście)

Zygmunt Woźniczka: Z dziejów represji i oporu społecznego w Chorzowie po 1945 r.

MATERIAŁY

Ewa Łubkowska-Baszczak: Szkolnictwo ponadgimnazjalne

Kornelia Wolny: Religijność mieszkańców Chorzowa (wybrane aspekty)

Joachim Otte, Lidia Stuchlik: Polityka zdrowotna Chorzowa w latach 1990-2001