Zeszyty Chorzowskie T.4

"Zeszyty Chorzowskie"T.4 (2000), red. Zbigniew Kapała, Chorzów, ss.384. Cena: 20 zł.

ARTYKUŁY

Konrad Fuchs: Górny Śląsk a Zagłębie Ruhry (porównanie historyczne)
Halina Dudała: Młodzież żydowska w gimnazjach Górnego Śląska w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX w. (ze szczególnym uwzględnieniem Królewskiej Huty)
Wiesława Korzeniowska: Organizacje niemieckie w Królewskiej Hucie (do roku 1921)
Jerzy Myszor: Bractwa i stowarzyszenia kościelne w parafiachchorzowskich na przełomie XIX i XX w.
Marek Paździora: Narodowa Partia Robotnicza w Królewskiej Hucie (1920-1934)
Anna Łazikiewicz: Działalność Towarzystwa Czytelni Ludowych w Chorzowie w latach 1922-1939
Antoni Steuer: Dzieje piłki ręcznej w Chorzowie (1922-1939)
Małgorzata Kaganiec: Dawne restauracje i kawiarnie Królewskiej Huty (Chorzowa) do 1945 r.
Stanisław Koziarski: Komunikacja kolejowa w Chorzowie
Krystyna Turek: Pieśni górnicze ze zbiorów Stanisława Wallisa
Andrzej Linert: Teatr Rozrywki w Chorzowie - zarys działalności 1984-2000
Mariusz Tracz: Rada Miejska Chorzowa w latach 1994-1998

MATERIAŁY I DOKUMENTY

Zygmunt Grabiński: Komisariat Policji Województwa Śląskiego w Hajdukach Wielkich (1922-1939)
Mariusz Tracz: Chorzowski Komitet Obywatelski
Roland Banduch, Piotr Greiner: Źródła kartograficzne do dziejów Chorzowa (od 1945 r.)

RECENZJE-OMÓWIENIA-POLEMIKI

Jan Drabina: Historia Chorzowa od 1868 do 1945 r., Chorzów 1999 (Franciszek Biały)
Nasz lokalny świat, pod red. Jacka Kurka. Chorzów Batory 1999 (Jan Kwak)
Dzieje zachwytu, czyli rzecz o szkole, red. Aleksandra i Jacek Kurkowie, Wielkie Hajduki-Chorzów Batory 2000 (Krzysztof Maliszewski)