Tadeusz Skurkiewicz.Malarstwo

Tadeusz Skurkiewicz: Malarstwo. 60 lat pracy twórczej, katalog wystawy, sł.wstępne: A.Wieczorek, Chorzów, 2008, ss.43, il. Cena: 10 zł

Ze wstępu: Tadeusz Skurkiewicz - członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie ukończył w 1948 r. Studiował malarstwo w pracowni prof. Jerzego Fedkowicza, prof. Zbigniewa Pronaszki, grafikę u prof. Konrada Srzednickiego, architekturę wnętrz u prof. Józefa Gołęzowskiego, rzeźbę u prof. Xaverego Dunikowskiego. Rzeczoznawca Ministra Kultury i Sztuki w specjalności: ocena dzieł sztuki współczesnej. Udział w wystawach w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku wiele realizacji malarstwa architektonicznego; mozaiki, polichromie, sgraffita itp. Projektował oprawy architektoniczne wystaw problemowych i szkoleniowych, wnętrza pałaców ślubów, domów wczasowych, bibliotek, kawiarni itp.