K. Krzyżanowska-Rubin, Katalog polskiej prasy do 1939 r. w zbiorach Muzeum Chorzowskiego, Chorzów 1998, 70 s., cena: 1 zł.

Książka stanowi kontynuację wydawnictwa Katalog polskiej prasy na Śląsku do 1939 r. w zbiorach chorzowskiego Muzeum wydanego w 1968 r.

Zawiera ona 423 tytuły prasy wychodzącej poza Śląskiem w okresie do 1939 r. Tematyka prezentowanego w katalogu zbioru jest różnorodna, a najstarszym czasopismem jest wydany w 1804 r. miesięcznik literacki Nowy Pamiętnik Warszawski. Dziennik Historyczny, Polityczny, Tudzież Nauk i Umiejętności. Na zbiór składają się gazety dotyczące gospodarki, polityki, rolnictwa, kultury, oświaty, religii, sportu, jest również prasa satyryczna i dla dzieci.