Stanisława Wallisa zielnik roślin leczniczych i magicznych

Stanisława Wallisa zielnik roślin leczniczych i magicznych, do druku przygotowała Z. Brachaczek,  Chorzów 1995, 100 s., il.

Ze wstępu: " W wyniku badań terenowych prowadzonych w latach 1945-1950 na terenie Górnego Śląska przez Stanisława Wallisa i Anielę Wolną-Górską-pracowników Muzeum w Chorzowie-powstał zielnik. W zielniku tym, obok oryginalnej rośliny, podano nazwy gwarowe, nazwę naukową polską i łacińską. Niniejszy katalog ma układ alfabetyczny. Ponadto uzupełniono go-opierając się na materiałach archiwalnych Stanisława Wallisa-informacjami o stosowaniu roślin przy określonych chorobach i dolegliwościach oraz w praktykach magicznych w poszczególnych powiatach i miejscowościach na terenie Górnego Śląska".

NAKŁAD WYCZERPANY