Szkoły podstawowe (klasy V–VIII)

Historia pieniądza w Polsce i na Śląsku

(czas trwania: 30–45 min.)

Zajecia, które w przystepny sposób przybliżają historię pieniądza na świecie i w Polsce.

Prowadzenie: Józef Dembiniok

Lekcja wyobraźni

(czas trwania: 45–60 min.)

Wprowadzenie w wielobarwny świat abstrakcji, surrealizmu, dadaizmu i psychedelii. Uczestnicy poznają różne techniki plastyczne i ćwiczenia, które mogą wykonywać, by powołać do życia absurdalne i abstrakcyjne dzieła.

Beboki, utopki i inne gadziny – opowieści niesamowite ze Śląska

(czas trwania: 45–60 min.)

W czasie zajęć uczestnicy poznają śląskie legendy i opowieści o stworach i potworach. Zyskują również okazję do poznania lokalnego języka. Zajęcia wzbogaca prezentacja oraz warsztaty plastyczne.

Z tradycji muzycznych Chorzowa

(czas trwania: 45–60 min.)

W czasie zajęć uczestnicy poznają muzyczną historię Chorzowa, wraz z biografiami wybranych muzyków.

Święta na Śląsku

(czas trwania: 30–45 min.)

W czasie zajęć uczestnicy poznają róznego rodzaju tradycje i sposoby obchodzenia świąt w Polsce i na Śląsku (np. Boże Narodzenie, Wielkanoc, Karnawał czy Święto Niepodległości).

Prowadzenie: Piotr Zając

Muzeum w Chorzowie organizuje również lekcje i warsztaty tematyczne, przeprowadzane przez specjalistów z danego zakresu tematycznego. Posiadają one atrakcyjna i nieszablonowa formę. Pełna ofertę edukacyjna i więcej informacji znajda Państwo na stronie www Muzeum (w zakładce: Aktualności) lub śledząc profil Facebooku Muzeum w Chorzowie.

ZAPISY I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Dział Edukacyjno-Promocyjny tel.: 32 241 31 04 wewn. 105

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną Muzeum w Chorzowie:

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów lekcji muzealnych. W zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 25 osób.

ponadto w dziale: Edukacja