Muzeum Hutnictwa

Otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie planowane jest w roku 2021 r. Obecnie trwają prace budowlane i adaptacyjne ponad stuletniej hali byłej elektrowni Huty Królewskiej w Chorzowie przy ul. Metalowców. Intensywnie pracujemy też nad przygotowaniem wystawy stałej.
Naszą ambicją jest stworzenie placówki o ponadregionalnym znaczeniu prezentującej fascynującą dzieje hutnictwa. To ono tworzyło i nadawało kształt industrialnym miastom. Chorzów, niegdyś jeden z najważniejszych ośrodków rewolucji przemysłowej opowiada również europejską historię.
Ponad dwieście lat hutnictwa to także, a może przede wszystkim życie codzienne dziesiątek tysięcy hutników i hutniczek. Pamięć o nich chcemy w naszym muzeum uczynić „żywą”. Ich wspomnienia przekażemy obecnym i przyszłym pokoleniom.
W przypadku pytań, sugestii czy uwag pozostajemy do Państwa dyspozycji. O postępach naszych prac będziemy informować tutaj.
Adam Kowalski
dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji)

KONTAKT:

Korespondencję proszę kierować na adres tymczasowego biura:
Muzeum Hutnictwa (w organizacji)
Powstańców 25
41-500, Chorzów