U źródeł wyobraźni – cykl wykładów

U źródeł wyobraźni – Nowy cykl organizowany przez Muzeum w Chorzowie pod opieką Jacka Kurka i Piotra Zająca, obejmuje wykłady, kulturowe medytacje, w których poruszane będą kwestie roli wyobraźni w kształtowaniu świata ludzkich wartości. Z charakteru interdyscyplinarne spotkania z wykorzystaniem obrazów, muzyki i słowa prowadzić mają na pogranicze nauki i sztuki a skierowane będą do zainteresowanych szeroko rozumianą kulturą wpisaną w najrozmaitsze dziedziny sztuk i nauki. To czas tyleż dla umysłu, co ducha.
(marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik, listopad, grudzień)
W związku z działaniami podjętymi w ramach kwarantanny postanowiliśmy rozpocząć cykl wykładów "U źródeł wyobraźni" w fromie krótkich filmików dostępnych na naszej stronie Facebook oraz nowym kanale YouTube: