Konkurs na komiks o tematyce hutniczej

Nie uwierzysz, co się dzieje w hucie! Konkurs na komiks o tematyce hutniczej!

Chorzów, 18.05.2020 r.
WYNIKI KONKURSU NA KOMIKS O TEMATYCE HUTNICZEJ: "NIE MACIE POJĘCIA, JAKIE RZECZY MOGĄ SIĘ DZIAĆ W HUCIE..."

Muzeum Hutnictwa (w organizacji) informuje, że nadesłane prace konkursowe obejmują jedynie 2. kategorię wiekową tj. dzieci w wieku 10-12 lat.
Na podstawie otrzymanych prac Jury w składzie:

Adam Kowalski - Dyrektor Muzeum Hutnictwa (w organizacji)
Marcin Melon
Jacek Zygmunt

zdecydowało o przyznaniu ex aequo 1 (pierwszej) nagrody w 2. kategorii wiekowej (tj. dzieci w wieku 10-12 lat):

MARCELINA TRYBUŚ - 1 NAGRODA
OLIWIA CHWOLKA - 1 NAGRODA

Uzasadnienie werdyktu:

W pracy Marceliny Trybuś uwagę zwracają ciekawie narysowane sylwetki postaci, wartka akcja oraz poczucie humoru z jakim autorka podeszła do zadania.
W pracy Oliwii Chwolki szczególnie zaś docenić należy zawarty w niej zasób informacji merytorycznych na temat sposobu funkcjonowania huty szkła czy technik jego barwienia, który z pewnością wymagał od laureatki pogłębionego reaserchu i pozyskania wiedzy na temat tej gałęzi przemysłu.

Serdeczne gratulacje dla laureatek, z którymi skontaktujemy się już niebawem.
Zespół Muzeum Hutnictwa (w organizacji)

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji) zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na komiks o tematyce hutniczej. Inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat z rejonu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Uczestnicy konkursu - zgodnie ze swoją fantazją i wyobraźnią - stworzyć mają komiksy, które rozpoczynać się będą od zdania "Nie macie pojęcia, jakie rzeczy mogą się dziać w hucie…” Objętość komiksu nie powinna przekraczać 5 stron. Wykonany może być w dowolnej technice:

Nie uwierzysz, co się dzieje w hucie! Huta to przecież magiczne miejsce, a pracujący w niej ludzie mają wiele tajemnic. Przypomnij sobie bajki i legendy. W wielu z nich kowal ma nadzwyczajne moce, walczy ze złem, wykonuje magiczne miecze, tarcze i podkowy. Huta jest pełna ognia i hałasu. Trochę nawet jak piekło. Wielkie maszyny kują, zgniatają, walcują. Składają się z tak wielu części: kątowników, rur, śrub, zaworów, komór, że stworzyć je musiał ktoś dysponujący niezwykła wiedzą. A może nawet specjalną mocą? Huta żyje całą dobę. W dzień huczy, trzeszczy i bucha ogniem. W nocy buczy miarowo. Przy jej piecach gromadzą się hutnicy przypominający gigantów, bo przecież tylko giganci mogą dać radę tym wielkim maszynom. Może pilnują, żeby piece, młoty i walcarki nie zaczęły pod osłoną nocy żyć własnym życiem? A może żeby im stal nie uciekła?

Kto stworzył hutę i do czego tak NAPRAWDĘ służy? Czy produkuje tylko szyny, belki, rury, blachy i druty? A co jest w ich środku? Gdzie się kończy huta? Czy aby na pewno widzimy ją całą? Czy wszystko w niej jest tym czym zdaje się być?

Dla laureatów konkursu nie lada gratka! Fragmenty nagrodzonych prac opublikowane zostaną w miesięczniku Twój Chorzów. W puli nagród znalazły się ponadto specjalne zaproszenia na uroczyste otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (2021), a także zestawy atrakcyjnych upominków miejskich.

Ołówki w dłoń i do dzieła

Szczegóły i regulamin konkursu:

Prace zgłaszać można do 8 maja 2020 r. pod adresem e-mail: kontakt@muzeumhutnictwa.pl

Szczegóły i regulamin konkursu: Regulamin i karta zgłoszeniowa