Dział Wydawniczy

Muzeum w Chorzowie spełnia nie tylko funkcje placówki kulturalnej, ale przede wszystkim prowadzi działalność naukową realizowaną m.in. dzięki publikacji katalogów zbiorów i wystaw, albumów oraz monografii na temat historii lokalnej i całego Śląska. Od 1996 roku wydaje czasopismo naukowe „Zeszyty Chorzowskie” znajdujące się na liście B punktowanych publikacji. W minionym ćwierćwieczu Muzeum w Chorzowie wydało blisko 40 pozycji, w tym m.in. 3 tomy Chorzowskiego słownika biograficznego. Edycji nowej. Trwają prace nad kolejnym, a także nad kilkutomową monografią Chorzowa, w której powstanie zaangażowanych jest kilkudziesięciu autorów z różnych ośrodków naukowych na Śląsku. W 2017 r. ukazał się tom I, w roku 2018 tom II.  Wydawnictwo przygotowuje ponadto szereg popularyzujących historię i sztukę, projektów oraz wydarzeń.

KONTAKT:

dr Jacek Kurek