Światło i czas. Chorzów w obiektywie Macieja Niesłonego

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy: "Światło i czas. Chorzów w obiektywie Macieja Niesłonego"

19.06.2019 r. (środa) godzina 16:15

Wstęp wolny

Maciej Niesłony (ur. 1982 r.) jest absolwentem III LO w Chorzowie i Wyższego Studium Fotografii PWSFTviT w Łodzi. Studiował także w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie. Jest Stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego oraz Laureatem sekcji Show Off Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zajmuje się głównie fotografią portretową. Od 2013 r. współpracuje z Muzeum w Chorzowie realizując zdjęcia na potrzeby jego wydawnictw, w tym okładek „Zeszytów Chorzowskich”. Jest autorem bądź współautorem takich projektów jak 1944/70/2014 „Fajterzy” „Widma Pamięci” „Rozmowy” „ Protest 2007”. Prace artysty pokazywane były między innymi w Galerii Le Guern w Warszawie, Klubie Pauza w Krakowie, Galerii Sektor I oraz Rondzie Sztuki w Katowicach. Autor i współautor licznych publikacji. W 2009 roku ukazał się autorski album Macieja Niesłonego Rozmowy. Jego fotografie zostały wykorzystane w filmie dokumentalnym Sztuka Ekranowana – Piotr Naliwajko.

Po wystawie zapraszamy również na wykład w ramach cyklu "Wokół Chorzowa" o 17:00

prelegent: dr hab Maciej Fic (Uniwersytet Śląski w Katowicach): "Powstania śląskie i plebiscyt w świadomości społecznej."