Zaczytany rynek

21 września 2019 roku serdecznie zachęcamy do udziału w akcji "Zaczytany Rynek", będącej owocem współpracy Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Chorzowie oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych.
Pomiędzy godziną 11:00 a 14:00 Muzeum zaprasza do swojego stanowiska na Rynku, gdzie m.in. najmłodsi mieszkańcy miasta zyskają możliwość udział w zabawie „Poszukiwanie przeszłości ulic”. Przedstawicielom starszego pokolenia, zaoferować z kolei pragniemy spotkanie autorskie z dr. Jackiem Kurkiem, w ramach którego odbędzie się promocja najnowszej publikacja tego znanego chorzowskiego historyka i społecznika, zatytułowana „Widok z okna”. Jej początek przewidziano na godzinę 17:00 w Pawilonie A na Rynku w Chorzowie.