Wystawa: 100-lecie Ruchu Chorzów

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy poświęconej 100-leciu Klubu Sportowego "Ruch Chorzów", która zostanie otwarta 26 maja 2020 r. Na ekspozycji będą mogli Państwo zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, m.in. spis pierwszego zarządu klubu z kwietnia 1920 r., puchar króla Maroka Muhammada V czy pamiątki po zawodnikach. Nie zabrakło także szeregu informacji przybliżających dzieje popularnych "Niebieskich".

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim filmem w formie oprowadzania kuratorskiego, który stanowi wstęp do wystawy: dostępny pod linkiem.

Urodziny to również okazja do wspomnień, stąd też przygotowaliśmy dla Państwa serię filmików pt. Wspominamy Ruch Chorzów, w której osoby związane z klubem i naszym miastem opowiadają o swoich pierwszych wspomnieniach, marzeniach i doświadczeniach związanych z Ruchem Chorzów. Wszystkie materiały dostępne są po kliknięciu w link.

Przed przybyciem na wystawę prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami zwiedzania wystaw.