Wiki-Chorzów

Konkurs „Wiki-Chorzów” to inicjatywa Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji), realizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska oraz z Muzeum w Chorzowie, która aktywizując społeczność wikipedystów/mieszkańców i pasjonatów Chorzowa ma na celu rozszerzenie treści artykułów związanych tematycznie z Chorzowem oraz opracowanie nowych artykułów w Wikipedii, przekazujących wiedzę o przeszłości i teraźniejszości miasta Chorzów, także o osobach i wydarzeniach z nim związanych.

Konkurs trwa od 1 czerwca do 30 czerwca 2020 roku

Celem konkursu jest rozwinięcie istniejących i utworzenie nowych artykułów w Wikipedii powiązanych tematycznie z miastem Chorzów oraz osobami i wydarzeniami z nim związanymi.

Szczegóły w linku.