Z kronik chorzowskiej tożsamości – Śladami chorzowskich muzyków

Obraz4
Zapraszamy do udziału w pierwszym spacerze historycznym „Z kronik chorzowskiej tożsamości” prowadzonym przez Muzeum w Chorzowie, na który wyruszymy 24 października (sobota).

Chorzów to miasto o niezwykle bogatej przeszłości (a także teraźniejszości) muzycznej. Ulice, domy, kluby i sale koncertowe wypełniały (i wciąż wypełniają) najróżniejsze dźwięki z niemal całego świata. Występowali tu w niezliczonej liczbie amatorzy obok wielkich gwiazd estrady. W naszym sąsiedztwie kwitło życie kulturalne, które miało wpływ na kształtowanie się brzmienia Europy. Poprzez krótki spacer chcielibyśmy pokazać Państwu cząstkę zaledwie bogactwa, jakim są tradycje muzyczne Chorzowa. Dzięki multimedialnym przystankom, takim jak Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu czy Gruba Bluesa nie tylko będziemy mogli usłyszeć wiadomości dotyczące życia i twórczości muzyków, ale uda się nam doświadczyć klimatu przeszłości.

W czasie spaceru będą mogli Państwo zapoznać się z tradycjami muzycznymi miasta oraz bogactwem biografii, muzycznych wydarzeń czy miejsc muzyką naznaczonych. W trzech przystankach multimedialnych zaprezentujemy płyty, książki i wydawnictwa prasowe, które stanowią świadectwo żywotności kultury muzycznej Chorzowa. Spacer poprowadzi
dr Jacek Kurek.

Data: 24.10.2020 r. (sobota)
Godzina: 13:00
Miejsce rozpoczęcia spaceru: Pomnik F. Chopina przy ul. Dąbrowskiego w pobliżu Szkoły Muzycznej i LO im J.Słowackiego.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: muzeumzapisy@gmail.com

W razie pytań prosimy również dzwonić (32 241 31 04 wew. 105) lub pisać p.zajac@muzeum.chorzow.pl