Panel dyskusyjny: Wielcy i Znani w Chorzowie cz.1

wielcy_i_znani_w_chorzowie

Chorzów jako jedno z centralnych miast przemysłowych Śląska może pochwalić się obecnością wielu wybitnych postaci historycznych: polityków, działaczy, artystów. Dla wielu z nich był to zaledwie przystanek do dalszej drogi, miejsce kolejnego przemówienia, rutynowej inspekcji. Było jednak wielu też takich, którzy pozostali w tej przestrzeni przyciągnięci przez jej potencjał gospodarczy, polityczny i artystyczny.

W naszym nowym cyklu paneli dyskusyjnych pt. "Wielcy i Znani w Chorzowie", chcielibyśmy opowiedzieć o historii miasta Chorzowa przez pryzmat postaci historycznych, które je odwiedziły, kształtowały, bądź z niego pochodziły, a które pozostawiły na tym mieście trwały, dobry ślad. Zastanowimy się przy tym nad fenomenem naszego miasta i Śląska w ogólności. Nad tym, co mogło przyciągać tych wszystkich ludzi. Opowiemy o sukcesach, ale i o problemach związanych z tą wielowymiarową i wielokulturową przestrzenią.

W dyskusji udział wezmą: dr Jacek Kurek, dr Dawid Keller, Tomasz Owoc.

Panel poprowadzi: Roman Herrmann.

W związku ze wprowadzeniem żółtej strefy na terenie całej Polski informujemy, że liczba miejsc na wydarzeniu zostaje ograniczona.
W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 32 241 31 04 wew. 105 lub na adres mailowy muzeumzapisy@gmail.com

Miejsce: Muzeum w Chorzowie, ul. Powstańców 25
Data: 28.10.2020 r. (środa)
Godzina: 17:00