Panel dyskusyjny: Wielcy i Znani w Chorzowie cz.2

Chorzów jako jedno z centralnych miast przemysłowych Śląska może pochwalić się obecnością wielu wybitnych postaci historycznych: polityków, działaczy, artystów. Dla wielu z nich był to zaledwie przystanek do dalszej drogi, miejsce kolejnego przemówienia, rutynowej inspekcji. Było jednak wielu też takich, którzy pozostali w tej przestrzeni przyciągnięci przez jej potencjał gospodarczy, polityczny i artystyczny.

W naszym nowym cyklu paneli dyskusyjnych pt. "Wielcy i Znani w Chorzowie", chcielibyśmy opowiedzieć o historii miasta Chorzowa przez pryzmat postaci historycznych, które je odwiedziły, kształtowały, bądź z niego pochodziły, a które pozostawiły na tym mieście trwały, dobry ślad. Zastanowimy się przy tym nad fenomenem naszego miasta i Śląska w ogólności. Nad tym, co mogło przyciągać tych wszystkich ludzi. Opowiemy o sukcesach, ale i o problemach związanych z tą wielowymiarową i wielokulturową przestrzenią.

W dyskusji udział wezmą: dr Jacek Kurek, Tomasz Owoc, Sławomir Kałuża.

Panel poprowadzi: Roman Herrmann.

W związku z ogłoszonymi przez władze państwowe obostrzeniami informujemy, że wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formie transmisji live na stronie Facebook Muzeum w Chorzowie.

Miejsce: Muzeum w Chorzowie, ul. Powstańców 25
Data: 25.11.2020 r. (środa)
Godzina: 17:00
Transmisja online dostępna tutaj
Plakat w beżowym kolorze informujący o wydarzeniu Wielcy i Znani w Chorzowie cz.2. W centralnym punkcie znajduje się rysunek Kurta Aldera wykonany przez Adama Lempę. Na dole pisze: Na dyskusję panelową online, w której udział wezmą Sławomir Kałuża, dr Jacek Kurek, Tomasz Owoc mają zaszczyt zaprosić Państwa Muzeum w Chorzowie oraz Urząd Miasta Chorzów.
Na plakacie znajduje się rysunek przedstawiający chorzowskiego noblistę Kurta Aldera. Rysunek wykonał Adam Lempa.