Ogłoszenie

W związku z ogłoszonymi przez władze państwowe obostrzeniami Muzeum w Chorzowie zostanie zamknięte dla zwiedzających od soboty 7 listopada do odwołania.
Jednocześnie informujemy, że wciąż działamy w przestrzeni internetowej. Przygotowujemy dla Państwa:
– w każdą sobotę o 12:30 cykl „U źródeł wyobraźni” - wykłady o sztuce prowadzone przez dr. Jacka Kurka;
– 17 listopada (w godz. 10:00–18:00) ogólnokrajową konferencję (on-line)  „A jednak kolej! III. Wojenny i powojenny przełom (1944–1946)”, w której można uczestniczyć  po wcześniejszym zgłoszeniu (muzeumzapisy@gmail.com);
– 18 listopada (godz. 17:00) wykład online dr. Jacka Kurka "Jeżeli nie wiesz, gdzie jestem, to mnie nie szukaj – słowo o twórczości Poli Minster"
– 25 listopada (godz. 17:00) transmisję na żywo z drugiej części spotkania „Wielcy i Znani w Chorzowie”, poświęconego chorzowianom, którzy wpłynęli na losy Śląska, Polski a nawet świata;
– 2 grudnia (godz. 17:00) spotkanie w ramach Chorzowskiej Galerii Jednego Obrazu poświęconego tym razem obrazowi Marzeny Naliwajko „Więcej się już nie da”, rozmowę z Artystką poprowadzi dr Jacek Kurek.
Ufamy, że dzięki refleksjom nad sztuką i historią oraz spotkaniom (w nietypowej nawet formie) będziemy mogli wspólnie, z nadzieją oczekiwać na dobro, które przecież nadejdzie.

Grafika informująca o zamknięciu Muzeum w Chorzowie do odwołania w związku z epidemią koronawirusa