PRE-TEKST, czyli Chorzów gra Miliana!

Milian_dl_RGB

Na wystawie prezentującej przekrojowo twórczość Jerzego Miliana najsłynniejszego polskiego wibrafonisty zobaczymy m.in. liczne zdjęcia z prywatnego archiwum muzyka, oryginalne partytury, taśmy, dokumenty, pamiątki rodzinne, a także obrazy i ikony tworzone przez Miliana od lat 80. Będzie można także posłuchać niepublikowanych, unikatowych nagrań.

Tą wyjątkową celebrację twórczości Jerzego Miliana przygotowali wspólnymi siłami Urząd Miasta Chorzowa, Muzeum w Chorzowie oraz wydawnictwo GAD Records.

Wystawa objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali

Współorganizacja: Miasto Chorzów, GAD Records
Współpraca: Biblioteka Śląska w Katowicach, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach
Patronat medialny: Dwójka Polskie Radio, TVP Kultura, "Jazz Forum", Sztygarka