Chorzowska Galeria Jednego Obrazu

"Chorzowska Galeria Jednego Obrazu" to cykliczne spotkanie wokół reprodukcji obrazu z kolekcji Muzeum w Chorzowie. Stanowi niebywałą okazję do zapoznania się z niezwykłymi dziełami sztuki oraz stwarza pole do dyskusji. Przez cały miesiąc w obrębie chorzowskiego rynku będzie można zobaczyć najwyższej jakości reprodukcje pojedynczego dzieła związanego z historią miasta lub całego Śląska, jego estetyką i kulturą.

2019

Wrzesień/Październik – Jerzy Nowosielski: Pejzaż miejski (Widok fabryki), 1963, tempera.

Październik/Listopad – Rafał Malczewski: Biedaszyby (z cyklu "Czarny Śląsk"), 1935, olej.

Listopad/Grudzień – Edward Dwurnik: MZK, z cyklu „Sportowcy”, 1974, akryl.

Grudzień/Styczeń – Jerzy Duda-Gracz: Górnik, 1986, olej.

Luty–Kwiecień – Piotr Naliwajko: M.B.Cz.J.B., 1998 r.

Kwiecień–Maj – Roman Nowotarski: Śląski blues, 1980 r.

Spotkanie w wersji online

Czerwiec–Listopad – Feliks Wygrzywalski, Biedaszyby (w kopalni), 1926 r.

Spotkanie w wersji online

Grudzień–Luty – Marzena Naliwajko (Pola Minster), Więcej się już nie da, 2008 r.